Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

19.01.2023

Seramik Guasha Masaj TaşıSeramik Guasha Masaj Taşı

Masaj Taşı Nedir?

Kore ve Japon güzellik ürünleri popülaritesini giderek artırırken geleneksel Çin güzellik sırları da altın dönemini yaşıyor. Şifalı bitkiler ve toz çaylarla başlayan bu yeniden keşif süreci sağlıklı ve temiz bir cilde kavuşmak için yapılan gua sha masajıyla devam ediyor. Yüz bakımı rutininize Uzak Doğu’dan gelen mistik bir dokunuş eklemek istiyorsanız, gua sha taşı ve kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Gua Sha Nedir?

Gua sha masajı son dönemlerde popüler olmasına rağmen geleneksel Çin tıbbında nesillerdir uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulamada doğal taşlar kullanılıyor.

Masaj Taşının Etkileri Nelerdir?

Gua sha taşı sizleri sıkılaşmış bir cilt ve belirgin elmacık kemikleriyle daha güzel bir görünüme kavuşturuyor. Bunun dışında da elbette ki pek çok faydası var: Kan dolaşımınızı hızlandırıyor. Ödemlerin giderilmesine katkı sağlıyor. Cildi sıkılaştırarak yaşlanma karşıtı etki gösteriyor. Yüz ve çevresinde oluşan kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor.  Hücre dönüşümünü hızlandırarak ölü cilt derisinin yenilenmesini sağlıyor ve sizleri daha parlak bir cilt görünümüne kavuşturuyor.  Görüldüğü gibi bu ürünü yüzünüzün ve boynunuzun tamamına masaj yaparak hem koyu halkalarınızı azaltabilir, kırışıklıklarınızı giderebilir hem de daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gua Sha Nasıl Kullanılır?

Etkili bir cilt bakımı için; öncelikle cildinizi iyice yıkayın. Tonikleme sonrasında cildinizin ihtiyacına yönelik bir cilt bakım ürününü seçerek Gua Sha ile yüz masajını uygulayın.

Gua Sha taşı ile masaj yapmaya boyun bölgesinden başlayabilirsiniz. Taşı yan tutarak yukarıdan aşağıya doğru boynunuzda hareket ettirin.

Gua Sha taşını düz tutarak çenenizin altından kulağınıza doğru çekin. Tersi yönde geri kaydırırken diğer elinizle çenenizin altındaki deriyi gerdirin.

Çene hattından kulak memenize doğru taşı hareket ettirin ve yanağınıza aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın.

Taşı elmacık kemiği altından saç çizginize doğru çekin.

Gözaltlarındaki deri, yüzünüzdeki en hassas bölgedir. O yüzden gözaltlarınıza masaj yaparken ekstra nazik davranın. Gözaltı masajını içten dışa uygulayabilirsiniz. Kaşınızın üzerinden saç çizginize doğru taşı hareket ettirin. Bunu yaparken bir elinizde gözünüzü kapatabilirsiniz. Son olarak kaşınızın ortasından yukarıya doğru masaj yapın.

Gua Sha ile cildinize masaj yapmak, alt tabakada yer alan toksinlere baskı uygulayarak yüzeye çıkıp vücuttan atılmasını sağlıyor. Bu işlemlerden sonra toksinlerin cildinizden atılmasına destek vermek için su içmeyi unutmayın!

Gua Sha taşınızı yeniden kullanıma hazır hale getirmek için duru su ile iyice yıkamanız yeterlidir. Herhangi bir temizlik yöntemiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak kadar basit bir temizlik yöntemi vardır.

Masaj Taşı İle Yüz Yogası

Gua sha genel olarak sadece yüz için kullanıldığı düşünülse de aslında bu taşın uygulama alanı oldukça geniş. Boyun, omuzlar ve dekolte bölgenizi de masaj rutininize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Çene hattından boyuna devam eden hareketlerle ödemi daha etkili bir şekilde uzaklaştırabilir, boyun arkasından omuza doğru yapacağınız uygulamalarla kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.

  
                                        Seramik Guasha Masaj Taşı: Seramik Masaj Aleti ile Rahatlayın


Vücutta ki kan dolaşımını uyararak cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olan ve geleneksel Çin tıbbından ilham alınarak geliştirilen Seramik Guasha Masaj Taşı bir masaj aleti çeşididir. Yüz kaslarını çalıştırarak, hücre yenilenmesini destekleme özelliğine sahiptir.

Cildi sıkılaştırmak ya da şekillendirmek için de tercih edilen ürün, düzenli kullanımda kırışıklık veya sarkma gibi yaşlanma belirtilerini önlemeye de yardımcıdır. Seramik Guasha Masaj Taşı, seramikten yapılmıştır. Kullanım sonrası muhafazası için zarif suni deri bir kese ile birlikte sizlere gelir. Masaj aleti, nemlendirici ve serum gibi bakım ürünlerinin emilimi hızlandırır. Çok daha canlı, dolgun ve iyi bir cilt için Goodal Ceramic Guasha Massager ile bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Masaj Taşı İle Yüz Yogası
Yüz yogası yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini önlemek ya da yok etmek için kullanabileceğiniz doğal ve etkileyici yöntemlerden biri. Yüz yogası hareketleri uzun yıllardan beri, yüzün daha gergin olmasını sağlayarak sarkma ve kırışıklıkların meydana gelmesini geciktirmek veya meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılıyor.

Yüz yogası düzenli yapıldığında gün içinde yaşanan stresin ve yorgunluğun yüzden atılmasını, zihinsel rahatlamayı, sakinleşmeyi sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca hücrelerin yenilenmesine destek olması, ciltteki kolajen miktarını artırması, yüz kaslarının aktif işlemesini sağlayarak genç ve diri görünümü uzun süre korumaya yardımcı olması, cilt yönünün yukarı doğru olmasını sağlaması, yanaklardaki sarkmaları toparlaması, cildin ışıldamasında etkili olması da diğer faydaları arasındadır. Peki, çok sayıda faydası olan yüz yogası nasıl yapılır? Hep birlikte bakalım…

Alın Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri
Alın için yüz yogası yaparken kan akışını hızlandırıp çizgileri engellemek için ellerinizi alnınızın yan taraflarına koyun ve iki yandan gerdirin. Gerginliği hissettiğinizde kaşlarınızı kaldırıp indirin. 2 tur olmak üzere 20 kere tekrarlayın.

Göz Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri
Kaşlarınızın başlangıcına işaret parmaklarınızı, dudak çizgisinin bittiği noktalara da başparmaklarınızı yerleştirin. İki yöne olacak şekilde bastırarak cildinizi gerdirin. 3 tur olmak üzere 10 saniye uygulayın. Gözlerinizi kocaman açarak işaret ve başparmaklarınızla üstten ve alttan gerdirin, bu sırada karşıya doğru bakın. Nefesinizi tutarak 10 saniye bekleyin.

Yanak Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri
Yanak sarkması için yüz yogası yapmak istiyorsanız; balondan faydalanabilirsiniz. Bir balon alarak şişirebilir ve yanak sarkması sorununuzu gidermede kullanabilirsiniz. Bunun için; balonu şişirdikten sonra dudak hizanızda bırakarak içindeki havayı yavaşça boşaltın. Bu sırada çıkan havayı üfleyin. Bu hareketi 10 kere tekrar edin.

Dudak Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri
Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası yapacaksanız dudaklarınızın kuru olmamasına dikkat etmelisiniz. Yanaklarınızı balon şişirir gibi şişirin ve 20 saniye bu şekilde sabit kalın. Bu hareketi 3 tur tekrarlayın. Parmaklarınızı elmacık kemiklerinizin altına yerleştirip gülümseyin. 20 defa tekrarlamanızda fayda olacaktır.

Boyun Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri
Ellerinizi ensenize yerleştirip başınızı geriye doğru atarak boynunuzu gerdirin ve havaya öpücük atın. 3 tur tekrarlayın ve her turu 20 saniye kadar sürdürün. Dik bir şekilde oturun. Ellerinizi ensenize yerleştirip başınızı geriye doğru atarak boynunuzu gerdirin ve dilinizi üst damağınıza değdirin. 10 saniye kadar bu şekilde sabit kalın.

Tüm bu yüz yogası hareketlerini Seramik Guasha Masaj Taşı ile birlikte rahatlıkla yapabilirsiniz. Masaja başlamadan önce cildinizin mutlaka nemlendirilmesi gerekmektedir. Etkisini daha da arttırmak için önce yüzünüze buhar banyosu yaptırabilir, daha sonra nemlendiriciyi sürüp masaja öyle başlayabilirsiniz. Kuru cildinize uygulamayın.

Öncelikle sık kullandığınız nemlendiricileri yüzünüze sürdükten sonra doğal taşlı masaj ile yüzünüze, boynunuza ve göğüs bölgesine masaj yapabilirsiniz. Kullandığınız iyi bir nemlendirici ve besleyici krem yoksa https://www.yeppuda.com/nemlendirici-besleyici sayfamızı ziyaret ederek cildinize en uygun nemlendirici kremi bulabilirsiniz.

Nemlendirici kısmını hallettiyseniz unutmamanız gereken tek şey yüz masajı yapılırken, her zaman yukarı doğru yapılmalıdır. Bu sayede kırışıklık oluşumunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirmek için boynunuza da masaj yapmayı unutmamanız gerekir.