Vegan | Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

750 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

Vegan

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Vegan

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Vegan

Vegan kasırgası güzellikler dünyasına da ulaştı. Şampuanlar, rujlar, makyaj malzemeleri, sabunlar, yüz ve kişisel bakım gibi birçok ürün artık vegan olarak satışa sunuluyor. Vegan kozmetikler bir gerçektir ve zulüm içermeyen çözümler sunan markalar çoğalmaktadır. Vegan güzellik ve bakım ürünleri Yeppuda sayfasında sizleri bekliyor.

Vegan Ürünleri Farkları Nelerdir?

Vegan kozmetik, hayvansal kaynaklı içerikler veya türevleri barındırmayan bir üründür. Zulüm içermeyen kozmetik, hayvanlar üzerinde test edilmemiş bir malzemedir. Bir ürün vegan olarak tanımlandığında, herhangi bir hayvansal içerik veya bunların türevlerini içermediği anlamına gelir. Jelatin, kolesterol veya kollajen gibi maddeler ilk kategoriye girer. İkinci kategoride bal, balmumu veya süt gibi maddeler söz konusudur. Veganizm, hayvanlara yönelik her türlü kötü muameleyi, sömürüyü ve zulmü mümkün olduğunca dışlamaya çalışan yeni trendler ve tüketici talepleri nedeniyle giderek artan bir popülaritede bir yaşam tarzıdır. Bu bağlamda, her şeyden önce şirketlerin hayvanlara ve çevreye olan bağlılığını gerektiren vegan kozmetik doğdu. Zulüm içermeyen, vegan, doğal, sıfır atık gibi diğer kavramlarla bağlantılı kavramları mutlaka duymuşsunuzdur. Ve bu kozmetik sektörü, ürünlerini hayvanlar üzerinde test eden markaları giderek daha fazla reddetme eğiliminde olan bir topluma uyum sağlamaya çalışarak, tüketicilerin yeni ihtiyaçlarına uyum sağlamak zorunda kaldı. Vegan kozmetikler geçici bir hevesin ötesine geçiyor. Bunlar, daha az agresif oldukları ve tahriş edici olmadıkları için tüm cilt tiplerinde faydalı olan doğal içeriklerden yapılmış ürünlerdir. Ayrıca, giderek daha fazla vegan markasının çevreye duyarlı olma konusunda toplumda farkındalık yaratmak için geri dönüştürülmüş malzemeler ve işbirlikçi ekonomi kullandığı dikkate alınmalıdır.

Neden Vegan Ürün Seçmeliyim?

Hayvanlara ve çevreye saygılı markaların ürettiği vegan kozmetik malzemeleri, cilt için sayısız fayda sağlıyor. Bunun nedeni, bu tür ürünleri oluşturan mineral ve bitkisel bileşenlerdir. Aktif ve antioksidan gücü sayesinde mimik çizgileri daha çabuk yok edilebildiği gibi cildi nemlendirir ve yeniler. Cildin iyi durumda olması için ihtiyaç duyulan tüm mineraller, vegan kozmetik ürünlerinde yer alır. Kuru, yağlı, karma tüm cilt tipleri için uyumlu ürünlerdir ve sedef gibi cilt hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Ancak bunun sizde alerjik reaksiyona neden olamayacakları veya işinize yaramayacakları anlamına gelmediğini unutmamalısınız. Aynı şekilde vegan kozmetik kullanmanın faydalarından bir diğeri de ürünlerin fiyatıdır. Pek çok kişi bu tür kozmetiklerin çok daha pahalı olduğunu düşünme eğiliminde olsa da, bugün her bütçeye uygun, tamamen erişilebilir markalar var. Yeppuda sayfasında yer alan vegan cilt ve güzellik ürünleri hem kaliteli hem de ekonomiktir. Vegan kozmetik ürünlerinde kullanılan tüm hammaddeler doğal kökenlidir ve kimyasal içermez. Bahsettiğimiz gibi bu tip ürünlerin temel özelliklerinden biri daha yüksek aktif içerik konsantrasyonuna sahip olmalarıdır. Bu nedenle cilt üzerinde olumlu bir etkiye ve daha uzun süre kalıcı etkilere sahip olmaları kaçınılmazdır. Vegan ürünler sayesinde, doğal maddelerden oluştuğu için vitaminler gibi bitkilerden gelen maddelerin faydalarından yararlanırız. Ayrıca içerdiği antioksidan bileşenler ve mineraller nedeniyle cilt kendini daha hızlı onarır ve daha uzun süre pürüzsüz kalır. Vegan kozmetik ürünlerinin çoğu da organiktir, dolayısıyla çevreye zarar vermezler. Agresif olmayan bileşenlerin kullanımı sayesinde vegan kozmetikler, doğal pH'larını koruduklarından ötürü tüm cilt tipleri için uygundur.

Vegan Ürün ile Vegan Olmayan Ürün Arasındaki Fark Nedir?

Organik, doğal, vegan ve hatta vejetaryen ürün portföyü inanılmaz boyutlara ulaştı. Peki, vegan kozmetik ürün ile vegan olmayan kozmetik ürün arasındaki fark nedir? Vegan kozmetik, ürünün hayvanlardan elde edilen içerikleri veya süt, bal ya da salyangoz müsini gibi hayvanlardan elde edilen ürünleri içermediğini ifade eder, ancak vegan bir ürün olması, içeriğinin veya nihai ürününün test edilmesi ile kanıtlanır. Vejetaryen kozmetikler, hayvansal bileşenler içermeyen ancak arı balı veya süt gibi aktivitelerinden elde edilen bileşenlerle formüle edilebilen ürünleri ifade eder. Organik cilt veya saç bakım ürünleri, formülasyonda kullanılan toplam doğal ham madde miktarına göre %95 oranında organik ham madde içermelidir. Organik kozmetikler, böcek ilacı veya gübre içermeyen bir üretim sürecinden geçen ham maddelerden gelir. Organik ürünler arayan tüketiciler, içerik maddelerinin kökenini ve kozmetik üretiminin gerçekten sosyal ve ekonomik açıdan sürdürülebilir olup olmadığını anlamakla ilgileniyorlar. Doğal kozmetikler silikonlar, koruyucular, yapay renkler, parabenler, hayvansal içerikler, mineral yağlar ve özel üretim süreçlerinden gelen bazı bileşenler içermemelidir. Organik olmalarına gerek kalmadan daha yüksek oranda doğal ham madde içermeleri gerekir. Daha hassas ve narin cilde sahip kişiler, daha sürdürülebilir formüllere sahip bu doğal ürünleri ararlar. Tüm bunların dışında kalan ürünler ise insan sağlığını riske atan ürünlerdir. Bundan dolayı, doğal kozmetik ürünleri, vegan ürünler, vejetaryen kozmetik malzemeleri ve organik kozmetik satın almak, cilt ve genel sağlık bakımından en doğrusudur.

Vegan Ürünler İşe Yarıyor Mu?

Makyaj, hayvansal içerikler veya bunların türevlerini içermediğinde vegan olarak kabul edilir. Vegan olmayan kozmetiklerdeki kimyasal ve sentetik bileşiklerin amacı raf ömürlerini uzatmaktır. Ek bileşenler ayrıca onları su geçirmez, leke tutmaz ve daha dayanıklı hale getirebilir. Yaygın kozmetik ve güzellik ürünleri, tahrişe ve kontakt dermatite neden olabilecek koruyucular, boyalar ve kokular gibi maddeler içerebilir. Vegan ürünlerdeki maddelerin bu tür kimyasallar içermediğini bilmek kesinlikle riskinizi azaltır. Kuruluğa, akneye, alerjik reaksiyonlara veya başka semptomlara eğilimli bir cildiniz varsa, vegan kozmetik malzemeleri tam da size göredir. Vegan ürünlere geçmek size iyi gelebilir. Vegan ürünler sivilceleri yatıştırır ve gözenekleri tıkalı tutmaz. Bitki bazlı bileşenler ayrıca cilt üzerinde daha naziktir ve bu da onu egzamaya eğilimli ciltler için ideal hale getirir. Bazı kozmetik ve güzellik ürünleri, bazen çok güçlü olabilen kokularla birlikte gelir. Bununla beraber, güçlü kokular bazı insanlar için migrene neden olabilir. Vegan ürünler genellikle kokusuzdur ve güçlü koku stresine neden olmayan doğal kokular içerir. Geleneksel kozmetikler çoğunlukla, özellikle temizleme prosedürlerinde cilde zarar veren çeşitli kimyasal aktiflere sahiptir. Vegan ürünleri bakım ritüelinize dahil ederek, doğal türevli bileşenlerin sunduğu ek korumayı garanti edersiniz. Bu nedenle, temizleme işlemi daha az agresif ve invazivdir, doğal bileşenlere sahip ürünler kullanıldıktan sonra alerji ve kızarıklıktan kaçınılır.

Vegan Ürünlerin Kalitesi

Büyük bir titizlikle üretilen vegan kozmetik ürünleri son derece kalitelidir ve cildiniz için en iyisidir. Çok hassas bir cildiniz varsa ve kaliteli kozmetik ürünleri aramakta zorlanıyorsanız, vegan ürünlerin sorununuzu çözmek için mükemmel bir alternatif olabileceğini bilmelisiniz. Daha hafif ve pürüzsüz bileşenler barındırırlar ve diğer seçeneklere göre daha düşük kimyasal elementler kullanırlar. Bu da cilde fayda sağlar ve cilt üzerindeki etkileri azaltır. Kimyasal bileşimi daha ağır olan ürünlerle ilgili sorun yaşıyorsanız ve güzellik bakımları sonrasında vücudunuzda pullanma ve alerji şikâyeti varsa, vegan kozmetikler bu olayları azaltmak için harika bir fırsat. Günlük hayatta sağlıklı ve güzel olması için vücudunuza bol miktarda besin sunmayı hiç düşündünüz mü? Vegan ürünler harika bir alternatif. Bileşenleri doğal kaynaklı olduğundan ve sağlık için iyi olan büyük miktarlarda vitamin, antioksidan ve diğer besin kaynakları içerdiğinden, bu tür ürünlerin kullanımı benimsendiğinde bu büyük bir avantajdır.