Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

19.09.2022

Kore KozmetikKore Makyaj Ürünleri

Kore cilt bakım ürünleri içinde en dikkat çeken kategori kesinlikle Kore makyaj ürünleridir. Kore kalitesi makyaj ürünleri ile bir araya gelerek hanımların huzuruna sunuluyor. Geçmişten günümüze kadar bayanlar, çeşitli makyaj ürünlerini yüzlerinde kullanmışlardır. Bakım ve güzellik kadınların ana mottosu haline gelmiştir. Taş devrinde çeşitli çiçeklerin rengini dudaklarına veya yüz çevresine süren bayanlar, şu anda makyaj malzemeleri ile geleneği devam ettirmektedir.


Artık bir kült, gelenek veya kültür haline gelen bu durum, kadınlar ile özdeşleşmiştir. Fakat günümüzde bu kadar çeşitli makyaj malzemeleri veya ürünleri olsa da durum eskisinden daha tehlikelidir. Her ürün, Kore kozmetik ürünleri gibi değildir. Güvendiğiniz markaların sahtesi bile yapılabilmektedir. Sahte ürünlerin kullanımını biz dahil hiçbir kesim önermez. Orijinal ve kaliteli ürünleri yüzünüzde kullanmalısınız. Güzellik amacıyla çıktığınız bu yol sizler için felakete dönebilir.

21. Yüzyılla beraber makyaj malzemelerine güven ciddi bir düzeyde azaldı. Pek tabii fırsat kollayan insanların piyasaya kalitesiz ürün sürmesinden kaynaklandı bu durum. Güvensizlik ve korku, makyaj malzemelerine olan talepleri azalttı. Sadece makyaj malzemeleri de değil. Maske, krem ve daha birçok ürün artık orijinal olmaktan çıktı. Bu noktada devreye Kore cilt bakım ürünleri girdi. Kore menşeili bu ürünler internet üstünden sipariş edilerek harika bir ürün yelpazesi sunuyor. Ayrıca bu ürünlerde hiçbir sahtelik bulunmuyor. Bunun en güzel örneği de Kore makyaj malzemeleridir.

Ten Makyajı


Kadınlardan bir seçim yapmalarını istesek en baş seçecekleri makyaj türüdür kendileri. Kore kalitesi ten makyajı ile birleşince de başka hiçbir şeye gerek kalmıyor tabii ki. Ten makyajı, yüz hatlarını öne çıkaran bir makyaj türüdür. Kusursuz ve estetik bir görünüm arayan hanımlar, ten makyajını asla ama asla es geçmezler. Bu bakımdan en çok tercih edilen makyajlardan biridir.

Kore kozmetik ürünleri, ten makyajı için geniş bir ürün yelpazesi sunar. Yüz hatlarının belirginleşmesi için fondötenler veya çeşitli kremler tercih edilebilir. Bu ürünler varsa yüzünüzdeki kusurları ortadan kaldırır. Bu kusurlar; sivilce, leke, doğum lekesi, yara izi veya morluk olabilir. Ten makyajında bu ürünler ‘’kapatıcı’’ olarak anılırlar. Bu kapatıcılar renkleri, özellikleri veya şekilleri oldukça çeşitlidir. Fakat tüm özellikleri bunlardan ibaret değildir.

Kapatıcı adıyla kategori haline gelen bu ürünler, tüm makyaj türleri ile uyumludur. Örnek vermek gerekirse; gözünüzü ön plana çıkarmak amacıyla bir göz makyajı yapmak istiyorsunuz. Bunu ten makyajı ile eş zamanlı yapabilirsiniz. Kore cilt bakım ürünleri bu avantajı sizlerin ayağına getirir. Aynı zamanda bir dudak makyajı yapmak isterseniz yine aynı şekilde beraber yapabilirsiniz. Göz veya dudak makyajınızı daha da öne çıkmasını sağlayacaktır.

Ten makyajı, yüzün belirli noktalarında olan yüksek yerleri aydınlatır. Bu yüksek noktalar genelde burun ve elmacık kemiği bölgeleridir. Ten makyajı varsa kusurları örter, yoksa bölgenin daha da öne çıkmasını sağlar. Aydınlatmaya ürünlere bu bakımdan aydınlatıcı ürünler denilir. Bu ürünler günlük rutinlerde de elbet kullanılabilir.

Allıklarda buraya eklenebilir. Yanağınızın daha dolgun bir görünüme kavuşması için harika bir renkte allık etkin rol oynayabilir. Tüm bu ürünler dahilinde ten makyajı, yüzünüzün kusurlarını örterken Kore kozmetik ürünleri ile güzelliğinize güzellik katacaktır. Herkesten farklı olabilmek ve bulunduğunuz ortamda bir peri misali ışıldamak Kore menşeili ten makyajı ürünleri ile mümkündür.

Göz Makyajı


Kadınların en çok tercih ettiği makyaj türlerinden biri de göz makyajıdır. Ten makyajı, yüzünüzdeki kusurları giderirken ışıldamanıza olanak sağlar. Fakat göz makyajı, sizi bir adım daha öne çıkaracak eylemdir. Göz, karşı tarafı etkilemenin en kestirme yoludur. Hali hazırda muhteşem bir renk ve çizgileri ile bizlere bahşedilen gözümüz, Kore cilt bakım ürünleri ile karşı tarafın gönlünü fethetmekte mükemmel bir araçtır.

Göz makyajının amacı, gözün muazzam güzelliğinin vurgulanmasıdır. İri gözlü insanlar için burum oldukça basit bir şekilde hallolabilir. Fakat çekik ve küçük gözlüler endişe etmesin. Doğru teknik veya kaliteli malzeme ile gözleriniz hiç olmadığı kadar ihtişamlı görünecektir. Öncelikle şundan başlamak gerekir. Göz makyajının daha alımlı ve çekici olması için fondöten başta uygulanır. Daha sonra hangi ortama gideceğinizi düşünün.

Makyaj yapmakta en önemli faktör kesinlikle ortamdır. Siz çok güzel bir makyaj yaptığınızı düşünebilirsiniz fakat ortama uyum sağlayamazsanız o güzellik bir anda gidebilir. Gece dışarı çıkmak istediğinizde Kore kozmetik ürünleri arasında daha ağır ve parlak tonlar tercih edebilirsiniz. Bu sayede gözleriniz geceleyin ortadan kaybolmayacaktır.

Gündüz ise daha minimalist, sade bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Gündüz yapacağınız makyaj, kıyafetiniz ile mutlaka uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda cilt tonu da zaruri önem arz eder. Bu yüzden göz makyajınıza başlamadan önce birçok ayrıntıyı göz önünde bulundurmalısınız. Aksi taktirde makyajınız istediğiniz gibi olmayacaktır.

Peki bu makyajı yapabilmek hangi ürünler ile mümkündür? Hemen sorunuzu cevaplayalım. Kore cilt bakım ürünleri dahilinde temin edeceğiniz ilk ürün far paletidir. Far paleti göz kapaklarınızın öne çıkmasını sağlar. Ardından maskara gelmektedir. Maskara, kirpiklerinizin daha ihtişamlı durmasını amaç edinir. Maskara aynı zamanda gözü daha da büyüten ve öne çıkaran bir üründür. Daha sonra eyeliner gelir. Eyeliner çekmek kadınların korkulu rüyasıdır. Hanımlar başardığı taktirde muazzam derinlikte bir göz makyajı yapabilirler.

Dudak Makyajı


Kadınlar tarafından en çok merak edilen; bir kesim tarafından düzenli olarak yapılan ve bir kesimin daha önce duymadığı bir makyaj türüdür. Hiçbir cerrahi müdahaleye gereksinim duymadan bu makyaj, Kore kozmetik ürünleri sayesinde yapılabilmektedir. Dolgun, canlı ve ihtişamlı dudaklar için mutlak suretle dudak makyajı yapmalısınız. Natural bir görünüm elde etmek isteyenlerden herkesten farklı olmak isteyenlere kadar tüm hanımlar dudak makyajı hakkındaki bilgilere bu yazımızda erişebilir.

Peki dudak makyajı nedir? Öncelikle şundan bahsedelim. Dudak makyajı dediğimiz şey, dudağımıza kozmetik ürünlerden birkaçını uyguladığımız işlemlerdir. Arama motorlarında dudak makyajı, dudak kontörü veya kalıcı dudak makyajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizim bahsedeceğimiz husus, evde birkaç dakika içerisinde Kore cilt bakım ürünleri ile yapacağınız işlemlerdir. Ten veya göz makyajı ile uygulanabildiği gibi tek bir şekilde de uygulanabilir bu makyaj türü. Amacı dudağın görünümünü daha güzel bir hale getirip çekici kılmaktır.

Dudak makyajı dediğimizde ilk aklımıza gelen makyaj malzemesi kesinlikle rujdur. Rujlar genç veya yaşlı demeden tüm hanımlar tarafından kullanılmaktadır. Dudağın hatlarını ve çizgilerini çok iyi belli eden bu makyaj malzemesi, en bilinen ve tercih edilen kozmetik ürünlerden bir tanesidir. Oldukça fazla renk skalası ile karşımıza çıkarlar. Teninize, kıyafetinize veya göz renginize göre bir ruj bulmanız oldukça kolaydır. Bu kolaylığın tek adresi de Kore kozmetik ürünleri olmaktadır.

Rujlar tek bir çeşit ile tabii ki bulunmaz. Likit ve normal stick ruj dediğimiz çeşitler bulunmaktadır. Stick ruj, genelde daha mat tonlar için kullanılmaktadır. Kırmızının daha koyusu ve matı için bu ruj türü kullanılabilir. Likit ise daha saydam ve parlak dudak isteyen hanımların tercihidir. Uçları fırçalıdır. Ruja batırıp dudağa sürerek işlem uygulanır. Renkleri veya kokuları elbette olacağı gibi olmadığı rujlar da elbette vardır.
 

AstarMakyaj astarı, aslında tabaka görevi gören bir üründür. Kore cilt bakım ürünleri arasında kendine yer bulan astarlar, makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Makyaj astarı uygulanmayan yüzde leke, akma ve çizilme elbette olur. Tabii makyaj malzemesinin kalitesi buna bir etken olsa da en kaliteli malzemeler ile yapacağınız makyajda bile bu durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Astar uygulanan ciltte akma ve leke yapma söz konusu değildir. Makyaj oldukça taze kalır. Bunun yanında olası ince çizgiler ve sivilceler de ortadan kalkar.

Makyaj astarı, cilt ile makyaj malzemesi arasında bir engeldir. Kore kozmetik ürünleri direkt olarak cildinize temas etmez. Bu sayede terleme, ateş ve benzeri birçok durumdan ten makyajının akması önlenir. Eğer pürüzlü bir cildiniz var ise bu astarları da tercih edebilirsiniz. Astarlar pürüzlü cildi kusursuz bir şekilde pürüzsüz hale getirir. Cilt tonunuzu aydınlatır. Oluşmuş gözeneklerinizi kapatır. Siyah noktalarınız göze batmaz. Çizgileriniz ve kırışıklıklarınız gözle görülemeyecek bir düzeyde gizli kalır.

Peki bu kadar faydalı veya işlevsel bir makyaj malzemesi nasıl kullanılır? Gelin bu sorunun cevabını da detaylı bir biçimde verelim. Kore cilt bakımı ürünleri yelpazesinde değerlendirilen makyaj astarları, yumurta şeklinde karşımıza çıkar. Oldukça şirin bir tasarıma ev sahipliği eden bu ürün, nohut büyüklüğünde kullanılır. Yani nohut büyüklüğündeki bir astar, yüzünüz için gayet idealdir. Astarı elinizin üstüne koyun. Diğer eliniz ile astara değdirip yüzünüzün belli başlı noktalarına yerleştirin.
Nokta nokta belli aralıklar ile bu işlemi uygulayabilirsiniz. Ardından hepsini birbirine katın. Masaj yapar gibi yüzünüze yedirin. Göze çok fazla yaklaştırmamak kaydı ile göz kapağına veya çevresine bu işlemi uygulayabilirsiniz. Birkaç dakika bu şekilde bekleyin. Zaten hemen yüzünüzdeki farkı göreceksiniz. Kore kozmetik ürünleri içinde astar kullanıyorsanız, kızarıklıklar veya çizgiler anında geçecektir. Kızarıklıklar geçtiğinde makyajınızı uygulamaya başlayabilirsiniz.
 

Makyaj TemizlemeMakyaj temizleme, makyaj sonrası mutlaka yapılması gereken bir eylemdir. Makyaj yüzde çok uzun süreler kalırsa cilt kapanır. Sonuçta makyaj işlemi, cildin üstüne adeta bir tabaka halinde yapılan bir eylemdir. Cilt kapandığında gözenekler de aynı şekilde kapanır. Kapanan gözenekler hava alamaz. Hava alamadığı taktirde ise nemlenemez. Nemlenemeyen cilt, nemini kendi üretmeye kalkar fakat cilt kapalı olduğundan deri altına nem iner. Kore cilt bakım ürünleri bu durumun önüne geçer.

Gözenekler kapandığında ister yağlı bir cilde sahip olsun ister yağsız her durumda akneler oluşur. Özellikle sivilceye açık bir cildiniz var ise bu durum kaçınılmazdır. Akne oluşumu ve cilt problemlerinin oluşmasını istemezseniz mutlaka makyaj temizleme ürünlerini makyaj sonrasını kullanmalısınız.

Bu makyaj temizleme sularının veya ürünlerinin belli başlı özel içerikleri vardır. Hyaluronik asit bunlardan biridir. Hyaluronik asit, cildin nem dengesini mutlak suretle korur. Bunu yaparken cildin PH dengesini düzenler. Tüm bunların yanında ciltte yağ ve kiri ortadan kaldırır. Böyle anlatılınca oldukça işlevsel bir madde gibi dursa da makyaj temizleme ürünlerinde oldukça az miktarda bulunur. Kore kozmetik ürünleri kapsamında bu miktar oldukça dengeli bir vaziyettedir.

Bazı makyaj temizleme ürünleri içerisinde çeşitli bitkisel karışımlar ve çeşitli özler bulunmaktadır. Bu özlerden bir tanesi de fermente yeşil çay ekstresidir. Bu ekstre doğal olarak fermente edilmiş olmaktadır. Yeşil çaydan fermente edilmesinin sebebi ise yeşil çayın doğal bir antioksidan olmasıdır. Bu antioksidan miktarı yeşil çayda oldukça fazladır. Normal bir yeşil çayın cilde verdiği etkiden oldukça daha fazla bir etkiyi yeşil çay özü verir.
Neredeyse her temizleyici üründe gördüğümüz maddelerden biri de limondur. Limon özellikle limon çekirdeği, antibakteriyel ve antifungal bir etki sağlar. Antifungal, bilmeyenler için anti mantar denilmektedir. Kore cilt bakım ürünleri içerisinde antifungala sık sık rastlayabiliriz. Mantar oluşumunu önlediği gibi olabilecek mantar hastalıklarının da önüne geçer.

Yoğun bir günün ardından makyaj temizlemek oldukça gözünüzde büyüyebilir. Bu işlemi yaparken veya yaptıktan sonra aşırı bir ezginlilk hissedebilirsiniz. İşte bu noktada makyaj temizleme ürünleri içerisinde bulunan gül ağacı yağı devreye girer. Bu yağ yatıştırıcı veya canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Makyajınızı temizlerken cildinizi mükemmel bir şekilde parlatır. Ayrıca gergin olan yüzünüzü yumuşatır. Kore kozmetik ürünleri, gül yağını mütemadiyen kullanır.